Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Wel lastig, vertrouwen op ‘legertje’ Orius’

"Voor telers die prei per stuk leveren, is het ook geen probleem als de prei wat dunner is, maar telers die per kilo betaald krijgen, kwamen wel wat kilo’s tekort”, aldus Henry Rombouts van Adviesbureau Hortagri.
Foto: Stan Verstegen

Foto: Stan Verstegen

“De meeste gewassen staan er prima bij. De groei zit er nog steeds goed in en de gewassen die wat achterliepen maken een inhaalslag. Voor telers die prei per stuk leveren, is het ook geen probleem als de prei wat dunner is, maar telers die per kilo betaald krijgen, kwamen wel wat kilo’s tekort”, aldus Henry Rombouts van Adviesbureau Hortagri op 24 oktober.

Voor die inhaalslag was wel nog een bijbemesting met stikstof nodig en die is meestal rond half september toegediend. “Bij de Duitse telers waar ik kom, is het probleem van stikstof groter dan in Nederland. Duitse telers mogen 100 tot 150 kilo N geven, terwijl de gewasbehoefte het dubbele daarvan is. Als er dan net als dit jaar ook nog de nodige stikstof uitspoelt, dan heb je echt wel een probleem. Het enige voordeel dat ze dan hebben, dat die meestal per stuk leveren, maar het gaat natuurlijk ook om de kwaliteit.”

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers