Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘We accepteren niet meer dat er iets mis kan gaan’

Volgens biochemicus Martijn Katan, gepensioneerd hoogleraar Voedingsleer aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, is het Nederlandse voedsel veilig.

Laatst geüpdatet:

Martijn Katan - Foto: Paul Dijkstra

Martijn Katan – Foto: Paul Dijkstra

Volgens biochemicus Martijn Katan, gepensioneerd hoogleraar Voedingsleer aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, is het Nederlandse voedsel veilig.

Het directe gevaar van fipronil in eieren waarover in de laatste weken een groot voedselschandaal ontstond, is volgens Katan vrijwel nihil. Vergeleken met andere gevaren in en om het huis is het effect van fipronil volledig verwaarloosbaar. Hij betreurt het steeds verder aanscherpen van de eisen voor contaminanten in voedsel. “Iedereen is zich in dit soort situaties aan het indekken, dat is een soort veramerikanisering. We accepteren niet meer dat er iets mis kan gaan.”

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers