Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Wat meer licht zou welkom zijn’

“De eerste vruchten van het ras Sonata zijn al mooi gezet”, meldde Sjaak Hereijgers in Rijsbergen vorige week donderdag over de verse teelt in de pas verworven kas.

Laatst geüpdatet:

“De eerste vruchten van het ras Sonata zijn al mooi gezet”, meldde Sjaak Hereijgers in Rijsbergen vorige week donderdag over de verse teelt in de pas verworven kas.

Het betreft een planting die in de eerste week van januari op de goten is gegaan. “Het gewas is mooi gestrekt en de bloemen zijn mooi gezet. We hebben tot half februari belicht om de bloemtros er goed uit te krijgen. Ik denk dat we over drie weken aan het plukken zijn.”

Iets te langzaam
De temperatuur werd vorige week aangehouden op 17 graden met 4 graden lichtverhoging. “Het gaat eigenlijk nog iets te langzaam; in vergelijking met andere jaren blijft de lichtinstraling gemiddeld genomen nog wat achter.” Het gewas is inmiddels voor de zekerheid een keer behandeld tegen meeldauw, en er is Cucumeris uitgezet om trips voor te blijven. De CO2-dosering ligt op 700 ppm met 400 ppm extra bij veel licht. “We werken met zuivere CO2, dan weet je in ieder geval zeker dat je vrij blijft van rookgas. Met ketel-CO2 zou ik het niet aandurven de ramen volledig gesloten te houden. Dus je moet ventileren en dat kost dan weer energie.”

Stoppen met belichten
Op de andere drie locaties staat overal Elsanta in een doorteelt, in deze afdelingen is tussen 1 en 12 februari gestart met stoken. “Waar de kachel vroeg is aangegaan, op of voor 5 februari, zijn de bloemen al open aan het gaan. De bloemkwaliteit is door het weinige licht nog niet 100 procent. De strekking is wel goed, ik denk dat we in week 10 in de eerste afdelingen kunnen stoppen met belichten. Dan verwacht ik ook al veel bloei.”

De temperatuur zit ook in deze doorteelten op 17 graden met 4 graden lichtverhoging: gematigd bij donker weer en heel fors met zonnig weer. Alle doorteelten zijn inmiddels behandeld met Vertimec, en overal staan de zwavelverdampers aan.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers