Groenten & Fruit Actueel
||

Teler moet alsnog met fiscus afrekenen voor asperges  

De teler deed de aangifte niet over 2011 door de nasleep van de inval door de Arbeidsinspectie.
Foto: Bert Jansen

Foto: Bert Jansen

Een aspergeteler die in 2011 tegen de lamp liep bij de Arbeidsinspectie, moet alsnog met de fiscus afrekenen voor de omzet over dat jaar door aspergeafzet.

De Raad van State oordeelt dat de aanslag niet te hoog is. De fiscus berekende dat de veilingomzet dat jaar ruim € 230.000 bedroeg en dat de arbeidskosten € 50.000 waren. Met zaken als zelfstandigenaftrek en stakingswinst kwam de inspecteur uit op een belastbaar inkomen van circa € 125.000.

Belastingplicht blijft staan

De teler deed de aangifte niet over 2011 door de nasleep van de inval door de Arbeidsinspectie. De teler werd zwaar aangepakt en bestraft voor die zaak. De aangifte kon dus ook niet gedaan worden, stelt de teler, maar de rechter stelt dat de belastingplicht blijft staan en dus ook de aanslag.

Wel wordt de boete gematigd en draait de fiscus op voor de kosten van het bezwaar en het geding.     

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers