Groenten & Fruit Actueel
||

Supermarkten zetten meer om

De omzet van supermarkten is in september met 2,5% gestegen naar krap €2,6 miljard. Dat blijkt uit cijfers die onderzoeksbureau GfK vrijdag heeft gepubliceerd.

Laatst geüpdatet:

Supermarkten zetten meer om - Foto: Diederik van der Laan

Supermarkten zetten meer om – Foto: Diederik van der Laan

De omzet van supermarkten is in september met 2,5% gestegen naar krap €2,6 miljard. Dat blijkt uit cijfers die onderzoeksbureau GfK vrijdag heeft gepubliceerd.

In de eerste negen maanden van dit jaar is de supermarktomzet met 2,3% gestegen naar bijna €25,7 miljard. GfK rekent voor kerst en oud en nieuw op een omzetpiek, mede doordat de feestdagen gunstig vallen met eerste kerstdag en nieuwjaarsdag, beide op zondag. “Vooral de traditionele assortimentsgroepen wild, vis, kerstbrood en oliebollen zullen weer goed verkopen”, aldus GfK.

Groei lager dan voorgaande kwartalen

In het derde kwartaal van dit jaar was de groei overigens 1,6%, waarmee deze lager lag dan in de voorgaande kwartalen. In het eerste kwartaal bedroeg de groei nog 2,9 %, in het tweede 2,2%.

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers