Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Paprika goed te telen met beperkt CO2

Terugdringen van de CO2-behoefte in de teelt is zinvol bij gebruik van duurzame energiebronnen. Bij paprika blijkt dat mogelijk.
Onderzoeker Silvester de Nooijer verwacht het streefdoel van telen met 15 kilo CO2/m2 te gaan halen. Foto's Peter Visser

Onderzoeker Silvester de Nooijer verwacht het streefdoel van telen met 15 kilo CO2/m2 te gaan halen. Foto’s Peter Visser

Het nadeel van veel duurzame energiebronnen is dat er een alternatieve bron voor CO2 bij nodig is. Terugdringen van de CO2-behoefte in de teelt is dus zinvol. Bij paprika blijkt dat mogelijk, al zal dat economisch moeten worden afgewogen tegen wat verlies aan fotosynthese.

Delphy Improvement Centre boekte vorig jaar al goede energiebesparende resultaten in het project ‘Paprika weerbaar richting fossielvrij’. Dit jaar is het doel van een vervolgproject onder andere om de CO2-input verder te beperken.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers