Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Op boombreedte variabel doseren is voor 2018 al mooi’

Maatschap Sturm heeft de eerste stappen gezet om variabel herbicide te gaan spuiten in de uien. Met de taakkaart komt het goed. Nu de spuit nog.

Laatst geüpdatet:

Foto's: Jan Willem Schouten

Foto’s: Jan Willem Schouten

Maatschap Sturm heeft de eerste stappen gezet om variabel herbicide te gaan spuiten in de uien. Met de taakkaart komt het goed. Nu de spuit nog.

In de eerste helft van april moeten de uien de grond in en daarna is het tot pakweg eind mei een kwestie van wekelijks tegen onkruid spuiten om ze schoon te houden. “Minimaal vijf keer, misschien ook wel tien keer, iedere keer een beetje”, vertelt Gijs Sturm. Samen met zijn vader Koos neemt hij de honneurs waar voor Max, die officieel de deelnemer is aan de Nationale Proeftuin Precisielandbouw (NPPL). Max zit voor zijn studie 3 maanden in Zuid-Afrika om daar een onderzoek uit te voeren voor McCain.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers