Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Oma’s Soep: met resten groente ouderen helpen

Oma’s Soep produceert verse soepen en maaltijden, waarvan de helft van de winst gebruikt wordt om activiteiten voor eenzame ouderen te organiseren.
Max Kranendijk en Martijn Canters, eigenaren van Oma's Soep. - Foto's: Oma's Soep

Max Kranendijk en Martijn Canters, eigenaren van Oma’s Soep. – Foto’s: Oma’s Soep

Oma’s Soep produceert verse soepen en maaltijden. Met de helft van de winst worden activiteiten georganiseerd voor eenzame ouderen. Via sharefunding is € 500.000 opgehaald. “Hiermee willen we nieuwe producten ontwikkelen, onze afzet uitbreiden naar het buitenland en meer ouderen blij maken”, aldus medeoprichter Martijn Canters.

De start van Oma’s Soep was anders dan de start van veel andere bedrijven. “We zijn in 2017 echt vanuit sociaal oogpunt gestart, nadat oprichter Max Kranendijk merkte dat veel ouderen eenzaam zijn”, blikt medeoprichter Martijn Canters terug. Bijna de helft van alle ouderen in Nederland (1,4 miljoen mensen) voelt zich regelmatig eenzaam, weet hij. “Zodoende kwam Max op het idee om in een buurthuis in Amsterdam met jongeren en ouderen soep gaan maken van groentes die anders werden weggegooid. Gezelligheid en structureel contact zijn daarbij het belangrijkste.”

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers