Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

NAJK: Jonge Landbouwersregeling werkt niet

NAJK vraagt provincies om de invulling van de Jonge Landbouwersregeling (JOLA) opnieuw te bekijken. Het geld komt volgens de agrarische jongerenvereniging niet alleen bij de doelgroep terecht en de investeringseisen zijn te streng.

Laatst geüpdatet:

De JOLA-regeling is voor jonge boeren die vlak voor of na bedrijfsovername een steun in de rug kunnen gebruiken bij modernisering van hun bedrijf.</p> <p><em>Foto: Ruud Ploeg</em>

De JOLA-regeling is voor jonge boeren die vlak voor of na bedrijfsovername een steun in de rug kunnen gebruiken bij modernisering van hun bedrijf.

Foto: Ruud Ploeg

NAJK vraagt provincies om de invulling van de Jonge Landbouwersregeling (JOLA) opnieuw te bekijken. Het geld komt volgens de agrarische jongerenvereniging niet alleen bij de doelgroep terecht en de investeringseisen zijn te streng.

De JOLA is per 1 maart opengesteld. De regeling wordt uitgevoerd door de provincies. Onder de doelgroep van deze landbouwersregeling vallen de jonge boeren en tuinders die vlak voor of na bedrijfsovername een steun in de rug kunnen gebruiken bij de modernisering van hun bedrijf.
NAJK-bestuurder Sander Thus benadrukt dat het niet eenvoudig is voor een jonge boer of tuinder om een agrarisch bedrijf over te nemen. Volgens Thus kunnen ook samenwerkingsverbanden, voor de daadwerkelijke bedrijfsovername, volledig aanspraak maken op het beschikbare budget.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers