Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Met vijf haspels is het net te doen’

De vroege plantingen Chinese kool plantte Jan van Lierop in mulchfolie. "Vorige keer kon ik er nog niet echt iets van zeggen, nu kan ik zeggen dat het goed voldaan heeft. Het geeft wat vervroeging en het onderdrukt de onkruidgroei uitstekend. De kool was ook van goede kwaliteit."

Laatst geüpdatet:

De vroege plantingen Chinese kool plantte Jan van Lierop in mulchfolie. “Vorige keer kon ik er nog niet echt iets van zeggen, nu kan ik zeggen dat het goed voldaan heeft. Het geeft wat vervroeging en het onderdrukt de onkruidgroei uitstekend. De kool was ook van goede kwaliteit.”

Na de teelt werd de folie ingewerkt en er volgde een tweede teelt van diverse bladgewassen. “Na het inwerken heb je geen last meer van de stukjes en ze verteren daarna vanzelf.” Met beregenen over de folie heeft de Mierlonaar geen ervaring. “Als je zorgt dat de grond voor het planten op veldcapaciteit is, dan is beregenen niet nodig.”

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers