Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

KIA voor wie minder dan 3 ton investeert

Naast de bekendere EIA en MIA bestaat er ook de KIA. Dat is de Kleinschaligheidsinvesteringsaftrek. Voor de 'kleine' investeerder.

Naast de bekendere EIA en MIA bestaat er ook de KIA. Dat is de Kleinschaligheidsinvesteringsaftrek. Voor de ‘kleine’ investeerder.

Alle ondernemers die investeren in bedrijfsmiddelen, kunnen in aanmerking komen voor deze KIA. Deze aftrek is er alleen voor ondernemers die per jaar minder dan 306.931 euro investeren (en méér dan 2300 euro). De aftrek bedraagt in 2013: tot 2.300 euro: nihil, tussen 2.300 – 55.248 euro: 28%, tussen 55.248 – 102.311 euro: 15.470 euro, tussen 102.311 – 306.931 euro: 15.470 euro minus 7,56% van het bedrag waarmee de investeringen 102.311 euro overschrijden. En voor investeringen van 306.931 euro en hoger: nihil. dat laatste is van belang: wie dat bedrag overschrijdt loopt de KIA dus in zijn geheel mis. Het kan daarom slim zijn om investeringen goed te spreiden over de kalenderjaren.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers