Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Huisvesting arbeidsmigranten moeizaam en traag’

Gemeenteraden in heel Nederland worstelen met het huisvesten van arbeidsmigranten. Alleen afgelopen week al rapporteerden lokale media in tien gemeenten over politiek geharrewar.
Het Joods Werkdorp in Slootdorp, waar 160 arbeidsmigranten kunnen komen wonen. - Illustratie: TPAHG Architecten

Het Joods Werkdorp in Slootdorp, waar 160 arbeidsmigranten kunnen komen wonen. – Illustratie: TPAHG Architecten

Gemeenteraden in heel Nederland worstelen met het huisvesten van arbeidsmigranten. Alleen afgelopen week al rapporteerden lokale media in tien gemeenten over politiek geharrewar.

‘Vertrouwelijke documenten roepen vragen op. En dus nog geen besluit over komst 160 arbeidsmigranten op terrein voormalig Joods Werkdorp’: het is de kop boven een bericht in het Noordhollands Dagblad. Het is een tekenende nieuwskop. De gemeenteraad van Hollands Kroon zou eigenlijk spreken over twee projecten voor het huisvesten van arbeidsmigranten. Dit eerste project, dat aan een monumentaal pand uit de jaren dedrtig van de vorige eeuw een nieuwe bestemming zou geven, nam zo veel vergadertijd in beslag, dat voor het principeverzoek van Royal Pride voor uitbreiding van zijn huisvesting van eigen arbeidsmigranten geen tijd meer was. De vergadering wordt dinsdagavond (1 februari 2022) voortgezet.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers