Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Hogere productie tomaten’

“Na de eerste oogst zijn de vruchtgewichten alleen maar hoger geworden. Hierdoor neemt de productie ook toe”, zegt Janus Kanters van tomatenteeltbedrijf Kleine Kaveling in Haarsteeg.

Laatst geüpdatet:

Foto: Gerard Boonekamp

Foto: Gerard Boonekamp

“Na de eerste oogst zijn de vruchtgewichten alleen maar hoger geworden. Hierdoor neemt de productie ook toe”, zegt Janus Kanters van tomatenteeltbedrijf Kleine Kaveling in Haarsteeg.

Het gewas van Sunstream staat er mooi op en is goed aan het groeien. In week 11 is het oogsten begonnen. “Het is een mooie eerste tros van tien tomaatjes met een vruchtgewicht van 22 gram. Het vruchtgewicht van de tomaatjes van de tweede en derde tros is een paar gram meer. Deze trossen zijn op twaalf stuk gesnoeid. De eerste tros had iets kleinere vruchten, doordat we met de koude periode in begin februari toch een graad lagere etmaaltemperatuur van 15 graden hebben gedraaid, terwijl 16 graden wenselijk was. De tomaatjes van de tweede en derde tros hebben een wat hoger vruchtgewicht.” Door de lagere etmaaltemperatuur is wat snelheid ingeleverd. De oogsttijd is nu wel hetzelfde als vorig jaar.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers