Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

Clause komt met nieuw cougetteras

Zaadfirma Clause heeft het courgetteras Aloa in haar programma opgenomen, voor de zomer- en najaarsteelt. De vruchten zijn voor de verse markt.

Laatst geüpdatet:

Zaadfirma Clause heeft het courgetteras Aloa in haar programma opgenomen, voor de zomer- en najaarsteelt. De vruchten zijn voor de verse markt.

Volgens Arjen Biesheuvel van Clause is Aloa hoogtolerant tegen vruchtvuur, en bevat het van alle rassen in hetzelfde segment de hoogste resistentie tegen virussen. Biesheuvel wijst verder op de weerstand tegen bacteriën. Na een hoge stikstofopname bestaat het gevaar dat planten in de tweede helft van de teelt door onvoldoende stevigheid gaan legeren. Bacteriën kunnen dan gemakkelijk via beschadigd weefsel binnendringen. “We zien dat Aloa daar opvallend goed tegen opgewassen is.”

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers