Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Blij dat we de zon weer zien in tomatenkas’

“Vanaf het planten lopen we met de instraling 1.400 Joules achter op het achtjarig gemiddelde door het donkere weer”, zegt tomatenteler Rick van Schie.

Laatst geüpdatet:

Verblazen van Macrolophus. Foto: Harry Stijger

Verblazen van Macrolophus. Foto: Harry Stijger

“Vanaf het planten op 22 november lopen we met de instraling 1.400 Joules achter op het achtjarig gemiddelde door het donkere weer in de afgelopen weken”, zegt Rick van Schie van tomatenbedrijf Fa. L.A. van Schie in Kwintsheul.

Door meer dan 3.000 Joules instraling in week 5 staat het tomatengewas er in week 6 goed bij. “Dat we de zon na een lange donkere en grijze periode weer zien, is echt lekker.” In het begin van week 5 was de gemiddelde etmaaltemperatuur van 15,8 graden nog laag, omdat de plant door de donkere weer geen reserve-energie meer had. Door het zonlicht is in de loop van week 5 de dag- en nachttemperatuur iets opgetrokken, zodat aan het einde van die week de gemiddelde etmaaltemperatuur 16,5 graden was.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers