Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Alle partijen voor eerlijke prijs boer en tuinder’

Er is vrijwel geen verkiezingsuitslag te bedenken die niet zal leiden tot een overweldigende Kamermeerderheid voor ‘een eerlijke prijs voor boer en tuinder’. En die lage btw voor groente fruit? Die komt er ook wel.

Laatst geüpdatet:

Groente en fruit werden met de laatste btw-verhoging in eén klap 3% duurder. - Foto's: ANP / Ton van der Scheer

Groente en fruit werden met de laatste btw-verhoging in eén klap 3% duurder. – Foto’s: ANP / Ton van der Scheer

Er is vrijwel geen verkiezingsuitslag te bedenken die niet zal leiden tot een overweldigende Kamermeerderheid voor ‘een eerlijke prijs voor boer en tuinder’. En die lage btw voor groente fruit? Die komt er ook wel.

Dat kwam maandag 1 febuari naar voren in het Verkiezingsdebat Landbouwtransitie. Zes politieke partijen mochten hun zegje komen doen in Nieuwspoort. Van links naar rechts waren de Kamerleden het er over eens dat het huidige voedselsysteem niet leidt tot een correcte beloning voor schone en efficiënt geproduceerde agrarische productie. In het ‘oude’ systeem zit de boer klem. Milieu, klimaat en biodiversiteit zijn alleen maar achteruit gegaan en consumenten eten zich massaal richting obesitas en suikerziekte.

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers