Groenten & Fruit Actueel
||
Premium

‘Aardbeienras Murano met drie neuzen, dat is belangrijk’

Marco van As in Tricht heeft voor de stellingteelt met het doordragende aardbeienras Murano minitrayplanten besteld, net als in eerdere jaren.
De najaarsteelt met Elsanta werd geplant op 16 augustus, bestemd voor de pluk tot 5 december - Foto: Joost Stallen.

De najaarsteelt met Elsanta werd geplant op 16 augustus, bestemd voor de pluk tot 5 december – Foto: Joost Stallen.

Marco van As in Tricht heeft voor de stellingteelt met het doordragende aardbeienras Murano minitrayplanten besteld, net als in eerdere jaren. Met het verzoek ervoor te zorgen dat iedere plant drie neuzen bevat. “Dan pluk je in de eerste en tweede flush meteen goed, zonder dat er nog veel aardbeien na komen.” De planten gaan eind maart op de stellingen.

Voor nu gaat het om de aardbeienteelten onder glas. Dat begon met een najaarsteelt met Elsanta, met de pluk tot 5 december. “Volgens de planning. De planten werden op 16 augustus in de kas gebracht. De laatste twee weken van de teelt is de kastemperatuur opgeschroefd om op tijd rond te zijn met de pluk.”

Mis geen enkel topverhaal van Groenten & Fruit

Dit Premium artikel is enkel beschikbaar voor abonnees.

Lees alle premium artikelen met eindeloze toegang

Speel beter in op jouw markt met actuele prijzen

Loop voorop in de sector met diepgaande inzichten

Beleef journalistiek van topniveau door collega’s, ervaren redacteurs én experts uit de sector.

Jeroen Verheul

Jeroen Verheul

Ton van der Scheer

Ton van der Scheer

Stan Verstegen

Stan Verstegen

Peter Visser

Peter Visser

Abonneer vanaf €20 per maand

Wekelijks up-to-date

Twee keer per week gratis het laatste tuinbouwnieuws en inzichten in je inbox.

Sluit je aan bij meer dan 9.000 andere nieuwsbrieflezers